ŞÖFÖR STANDARTLARIMIZ

ŞÖFÖR STANDARTLARIMIZ

Şoför standartlarımız kanunların ve tüzüklerin getirmiş olduğu mecburi testlerin ötesine uzanmaktadır. Şoför standartlarımızda sadece araç kullanırken dikkatli ve yetenekli olmaları yetmiyor. Bunun dışından şoförlerimizin iletişim becerilerinin de çok ileri düzeyde olması şart koşulmaktadır. Çünkü bizler hizmet sektöründe meydana gelen sorunların önemli bölümlerinin iletişim kazanlarından kaynaklandığı bilinciyle hareket etmekteyiz.

  Şoför Standartlarımız Nelerdir?

 

            Servis hizmeti vermekte olan şoförlerin diksiyonuna özen gösterilir. Servis hizmeti veren şoförlerin SRC ve Psikoteknik belgelerine sahip olmaları gerekiyor. Servis hizmeti veren şoförün en az 5 yıllık E sınıfı ehliyetine sahip olmaları gerekiyor. Araçlarla iletişim kurmak için bütün servis hizmeti veren şoförlerin cep telefonlarını olması gerekiyor. Servis hizmeti veren şoförlerin ticari araç kullanma sahip olmaları gerekiyor.

 

 - Servis hizmeti veren şoförlerin sabıka kaydı olmamasına ve herhangi bir suç işlemiş olmamasına dikkat edilir. Servis hizmeti veren şoförün düzenli olarak tıraşlı, gömlek ve kravatlı olmalarına dikkat edilir. Bu tür denetimlerle firma yetkilisi ilgilenmektedir.

  Şoför Standartlarına Uyulması Neden Önemlidir?

            Şoför standartlarımız servis hizmeti veren şoförlerin can taşıdıkları için çok önemlidir ve şoförlük hizmeti verirken şoför standartlarına uymaları da hayati açıdan çok önemlidir. Bu yüzden şoförlerin gereken tüm eğitim ve denetlemelerden geçmeleri gerekiyor. Böylece şoförler verdiğimiz eğitim sayesinde insan taşımanın ve insan hayatının çok önemli olduğunu bilincine vererek servis hizmeti verirken ona göre hareket etmektedir. Ayrıca şoför standartlarımız;

 

 

            Psikoteknik teste tabi tutulduklarından dolayı ilk yardım, acil müdahale ve ileri sürüş teknikleri aldığı için türlü kazalarda ilk yardım uygulamaların bildiklerinden olayı olası kazalara karşı ilk müdahaleyi yapabilmektedirler. Bunu yanı sıra trafik kurallarına uyduklarından dolayı olası kazaların minimum seviyeye indirebilirler. Taşıdığı kişilere güler yüzlü ve kibar davrandıklarından dolayı müşteri memnuniyeti kazanmış olurlar ve sevilirler. Her zaman insan taşıdığını ve insan hayatının geri gelmeyeceğini düşünerek araçlarını trafik kurallarına uygun olarak hareket ederler.